Dobra zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Dobra zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co to jest określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Kolokwialnie mówiąc żwirownia to przedsiębiorstwo, które para się w dostawach pisaku i kruszywa do celów budowlanych i ogrodniczych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy wykorzystaniu ciężkich maszych jest wydobywane kruszywo. Aby dotrzeć do kruszywa, powinno się zdjąć wierzchnią nawierzchnię ziemi. Pod nią zazwyczaj zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest dodatkowym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu można przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod warstwą piachu znajduje się piękny, drobny żwir, który widzimy na co dzień.

Żeby lepiej opisać proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc szukane słowo kluczowe żwirownia Konin i zobaczymy co dadzą nam rezultaty zwrócone przez wyszukiwarkę. Dzięki temu będziemy mogli więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, jesteśmy w stanie odnaleźć ciekawe informacje o wytwarzanych produktach. Tak jak wcześniej powiedziałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast finalny produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten cudowny niewielki żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych skwerów zieleni powstaje z pokruszenia dużych bloków skalnych. A, więc większość z sprzedawanych żwirów ozdobnych ma tą samą wielkość. Sama natura nie wykonała by milionów kamyczków o tak identycznych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na obszarze złóż granitowych może oferować kruszywo najlepszej jakości. Również wartość takiego żwiru jest o wiele wyższą od pozostałych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne drogi w naszym kraju. Bazą każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Tego typu podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość przypomina przekładane ciasto: na dole gruby żwir, następnie o mniejszej gramaturze i na końcu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są wylewane warstwy asfaltu.

Wróć do „Tematowo - wolna strefa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości